Česky Deutsch English


Turistika za vínem

Místní výstava vín – obvykle v dubnu

je tradiční vinařská událost na které se presentují vinaři z Mutěnic a blízkého okolí. Počet vystavujících vzorků vín se již řadu let pohybuje za hranicí 1000 ks a tak návštěvníci výstavy mají skutečně z čeho vybírat.

  

Den otevřených sklepů – každou třetí sobotu v dubnu

Nabízí účastníkům ochutnávky vín přímo ve sklepích, prohlídky sklepů a možnost podebatovat přímo s vinařem o jeho radostech i starostech při výrobě vína.

  

Vinařské dny – každý první víkend v září

Je to vinařská a folklorní akce, při které můžete ochutnat celou řadu skvělých vín, shlédnout průvod krojované chasy , scénku „ zarážání hory“ nebo dražbu obřího hroznu. Vše je doprovázeno bohatým kulturním programem a zakončeno večerním zpíváním u cimbálu.

 

Pochod slováckými vinohrady – každou druhou sobotu v říjnu

Turistický pochod čítající na 10 000 účastníků prochází  trasy vedoucí kolem vinic s dozrávající úrodou. Protože se akce koná v době vinobraní , nabízí návštěvníkům možnost ochutnávky rodících se mladých vín , burčáků a slováckých specialit.

 

Svatokateřinské slavnosti mladého vína – každou třetí sobotu v listopadu
 
Je nová vinařská událost konaná na svátek Svaté Kateřiny, která je součástí oslav Mutěnských hodů.
Akce nabízí nezapomenutelný gurmánský zážitek spojením mladého rodícího se vína a tradičního mutěnského hodového menu. Je skvělou příležitostí jak prožít listopadový víkend s vínem, výborným jídlem a slováckým folklorem.
 
 
Svěcení vína

je sváteční událost konajícím vždy poslední neděli měsíce listopadu při které se žehnají mladá vína nového ročníku. Ta se posléze poprvé presentují na veřejnosti a milovníci vína tak mají jedinečnou možnost je ochutnat, mnohdy ještě v kalném stavu.fotogalerie

Fotogalerie více fotografií

Video pohlednice

kontaktujte nás

Nabídky práce v regionu