Česky Deutsch English


Kulturní zařízení

 

Kulturní dům

Na podnět faráře P. Vincence Bednáře byl v Mutěnicích vybudován Katolický besední dům. Příprav a realizace stavby se v červnu roku 1938 ujal „Spolek pro postavení a udržování Katolického domu“. První sousedský ples se konal již 22. ledna 1939.
Dodnes je to jediný kulturní stánek v Mutěnicích. Během let prošel dvěma rekonstrukcemi. V roce 1981 a zásadními úpravami pak v roce 2014. Kulturní dům, jak se časem zažil tento název, je vskutku reprezentativní stánek obce. Občané mají možnost v něm prožívat kulturní, společenské, ale i vzdělávací akce, rodinné oslavy a svatby.
 
Amfiteátr Pod Bůdama

 

V areálu vinných sklepů Pod Búdama, se v létě roku 2013 začal využívat přírodní amfiteátr, k pořádání kulturních akcí.
Je to zařízení s dostatečně prostorným, krytým jevištěm se šatnami a v letním období je velkým stanem kryté i hlediště.
Toto nepřehlédnutelné dílo, na ulici Vinařské, lze využít k pořádání různých kulturních akcí organizacemi, fyzickými osobami, firmami a spolky.
Mezi každoroční akce lze uvést např. Zpívání mužských sborů, Dětské hody, Mutěnický festival pop – rockových kapel a Mutěnické vinařské dny.
Provoz areálu je zpravidla od dubna do listopadu a řídí se provozním řádem, který je vyvěšen na webových stránkách Obce Mutěnice, včetně podmínek nájmu tohoto amfiteátru.

 

Související dokumenty

Datum Název Popis Formát Velikost
2016-03-03 Provozní řád vydává Obec Mutěnice k zabezpečení hospodárného a bezpečného provozování budovy Kulturního domu v Mutěnicích, Masarykova č. p. 202 Provozní řád KD .pdf 37 KB
2015-08-18 Ceny nájemného AMFITEÁTRU Ceník .pdf 20 KB


Video pohlednice

kontaktujte nás

Nabídky práce v regionu